Mustafa Günay’dan Atlanta açıklaması: Sadece dostluğa dayalı görüşmelerim oldu

KHK ile kapatılan işadamları konfederasyonu TUSKON’un eski genel sekreteri Mustafa Günay, 7 Temmuz 2020 tarihli “Atlanta’daki skandalı yukarıdan kimler himaye etti?” başlıklı yazı üzerine yazılı bir açıklama gönderdi. 

Bu yazıyı hazırlarken görüşme talebime cevap vermeyen Günay, 2 gün sonra bu şekilde yazılı açıklama yapmayı tercih etti. 

Açıklama şöyle:

Sayın Ahmet Dönmez,

7/7/2020 tarihinde “Atlanta’daki skandalı kimler himaye etti? “ yazısında ismim geçmesi sebebiyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için kısa bir açıklama yapma ihtiyacı duydum.

Öncelikle, olayın öznelerinden biri olmadığım halde haber içeriğinde fotoğrafımın kullanılmasının hukuken ve basın kuralları gereğince doğru olmadığını ifade etmek isterim. 

Yazıda bahsi geçen Atlanta’daki iş ortaklığı öncesi ve sonrasıyla ilgili; gerek ortakları, gerek ortaklık şartlarıyla alakalı hadisenin hiçbir safhasında dolaylı ve dolaysız müdahalem ve bilgim olmamıştır, firma ve ortaklarıyla resmi-gayri resmi hiçbir iş ilişkim yoktur. Bu konuda hiç kimseyi himaye etmişliğim olmadığı gibi bu şirkete yönlendirdiğim ve mağduriyetine sebep olduğum hiç kimse de yoktur. 

Bahsi geçen üç ortaktan Erdem Aydın Bey ile geçmişten gelen bir dostuğumuz vardır. Ortak mazimiz olan bir çok iş adamı tanıdığımla olduğu gibi Erdem Bey’le de eskiye dayalı dostluk gereği görüşmelerimiz olmuş, birbirimize hal hatır ve iş durumumuzu sormuşuzdur ancak herhangi bir ticari alış verişimiz olmamıştır. 

Bu ortaklıkta yaşandığı belirtilen sıkıntıları mağdurlardan birinin (ki kendisi bana Erdem bey kadar yakındır) beni arayıp, bazı yatırımcıların paralarını aldığını kendisinin ise almak istediği halde alamadığını, anlattığı zaman öğrendim. Mağdur olan bu arkadaşıma da olması gerektiği gibi hukuki yollara acilen başvurmasını tavsiye ettim. 

Bugüne kadar da tüm platformlarda iş adamlarına ortaklıkların ticari ve hukuki sözleşmelerle, hiçbir boşluğa meydan vermeyecek şekilde kayıt altına alınmasını tavsiye ettim.

Bilgilerinize sunarım,

Mustafa Günay”

****

Açıklama bu yönde ama Atlanta’daki sürecin içinde yer alanlar Mustafa Günay’ın hiç de bahsettiği gibi masum olmadığını öne sürüyor. Görüştüğüm şirket çalışanları ve mağdurlar, “Günay sürekli devreye girdi. Ciddi müdahalelerde bulundu. Gerek işadamlarını, gerek ortakları gerekse de Atlanta’daki cemaat yöneticilerini sık sık arayıp Star Chain lehine tahşidatta bulunuyordu,” diyor.

Ortaklardan Erdem Aydın da Mustafa Günay konusunda şunları söylemişti:

“Mustafa Günay iyi dostumdur. İlk günden itibaren bize her konuda destek oldu ve sürekli ‘Sıkıntı var mı ?’ diye sorular sorarak dedikodulara karşı bize ve projeye yardımcı olmaya çalıştı. Biz Afrika’dan büyük bir yatırımcı ile anlaşmıştık. Görüşmeler, detaylar her şey olumlu idi, son dakika yatırımcı bir anda sebep hiç yokken yatırımdan vazgeçtiğini söyledi. Biz de tamam dedik. Aradan 1 ay falan geçti, Mustafa Günay aradı, hal hatır sordu. Ardından ‘Geçen kamptaydık, sizin Afrika işini bozan kişiyi yakaladık, gerekeni fazlasıyla söyledik’ dedi.”

Burada bahsedilen isim kim?

Erdem Aydın, “Mustafa Günay isim vermedi, ben de ısrar etmedim. Bizim açımızdan bir şey değişmeyecekti,” cevabını veriyor.

Takdir okuyucuların.

ahmetdonmez.net\\\\\\\'e Patreon ile destek olun..
Become a patron at Patreon!

3 YORUMLAR

 1. Tabi Ahmet bey Mustafa Gunay cok masumdur.Eger proje basarili olsaydi sagda solda hava atardi kendisinin bu projeyi tesvik ettigiyle ilgili.Afrikali yatirimciyi kimin engelledigini de hemen arastirir buluverir.Bu Günay gibilerde hala kampta ve cemaatin üst düzeyinde itibar görür ya bende buna sasırıyorum.Bir anket yapsanız Günayla ilgili acaba cemaat içinden kaç kişi olumlu fikir beyan edecek.

 2. Ya kardeşim Mustafa Günay ın yazısını paylaşıyorsun ama onu suçlayan kişiden özet geçiyorsun Nerde kim olursan ol bu yaptığın algıdır. Yeni nesil algıolog diyorum ben sana.

  Eleştirdiğiniz insanları ben gördüm ortaya koyduğu ürünleri de ama sizden sadece eleştiri ve algı görüyorum.

  Çok özgürlükçüsünüz ya belki bu yorumum da yer bulur sayfada

  • bir gazeteciden eleştiri veya haber dışında nasıl bir ürün bekliyorsunuz?

   şu olaylarda yapılan haberlere-eleştirilere bile karşı çıkan siz statükocular başlı başına özgürlüğe tepkisiniz…

CEVAP VER

Yorumlarınızı giriniz!
Buraya isminizi giriniz